אנג'לה 050-6906956          טובה 052-6130523
 
    TOVA@THELION.CO.IL            ANGELA@THELION.CO.IL            

     

סיביר

   שטח: 13,100,000 קמ"ר                                                                             

   אוכלוסיה: 40,000,000                                                                  

   מטבע: רובל רוסי                                                                                       
   קידומת בינלאומית: 7+    


 

סיביר – סיביר זה יותר מושג מאשר תחום גיאוגרפי.  לרבים מתושבי כדור הארץ, סיביר זה כל מה שמשתרע מעבר להרי אורל מזרחה, כל החלק הצפוני של יבשת אסיה עדיין משהו מסתורי ספוג בסיפורי אגדות. ולמי שמעולם לא היה שם, זהו מרחב ענק - ערים, טייגה (יערות עד), ים, נהרות, אגמים, וביצות המתמזגים לסטריאוטיפים - שלג, קרה, מרחקים עצומים, נוף פראי ...
למעשה, לסיביר פנים רבות ומגוונות. ניתן לחלק אותה שרירותית לאזורים. מערב ומזרח סיביר, אלטאי, טובה, חקסיה, סוואנה, זהבייקל ויקוטיה. אפשר להתייחס לסיביר אזור הצפון הרחוק: זה 7000 קילומטר ממערב למזרח, 3500 קילומטר מצפון לדרום, 10,000 קילומטרים רבועים, כמעט 20 פעמים צרפת  -זה  סיביר!
בהתבסס על מקורות שונים ניתן לשמוע כמה גרסאות לשם  "סיביר". יש מי שהציע כי המונח "סיביר" בא מן המילה מונגולית "שביר –Shibir" שבתרגום "סבך יער". שם כזה יכול היה לתת גם ג'ינגיס חאן שכבש את גבולות יערות הערבה של הטייגה. יש גרסה נוספת  שהשם בא משמות היישוב  ביערות הערבה בתקופות קדומות,  "Sipyrov" "Sabirov" .  או הגרסה הנפוצה ביותר כי השם "סיביר" קשור ל"סבר" – צפון ברוסית.
סיביר במשך מאות שנים הייתה מיושבת ע"י עמים ילידים, כגון : טטארים, או היאקוטים חקסיה.

בזמנו של ג'ינגיס חאן, שטחים אלו מאוכלסים על ידי המונגולים.
האירופים הראשונים שחדרו לתוך סיביר היו פומורי – הרוסים הצפוניים. הערים הראשונות הרוסיות הן :אובדורסק, טיומן, טובולסק, שהתפתחו מאוסטרוגים מבצריים – של הכיבוש של הקוזאק האטאמי  ירמאק במחצית השנייה של המאה השישה עשר.
זהו אזור עשיר מאוד, חלקו  עוד לא מיושב ואף נחקר ע"י האדם. עם זאת, לפני שלוש מאות שנה, מדען רוסי - מיכאיל לומונוסוב חזה כי "כוחה של סיביר הרוסי יגדל." יש כאן עתודות גדולות של נפט וגז, זהב ויהלומים, עצים, פרוות, בעלי חיים, דגים, מים מתוקים, בנהרות האדירים נבנו תחנות הכח הגדולות בעולם.
בכלל בסיביר הכל הגדול:
הנהרות - אוב, ירטיש, יניסיי, אנגארה, לנה.
ההרים - אלטאי ו הרי סָיָיאן.

האגמים - באיקל וטלצקויה. הביאקל - פנינת סיביר זהו האגם העמוק ביותר, ואולי אף האגם העתיק ביותר בעולם, הוא בן מעל 25 מיליון שנה. הוא מרכז בתוכו רבע מהמים המתוקים בעולם.

הוא צלול ונקי. (ניתן לראות דיסק לבן 30 בקוטר סנטימטר  הנמצא בעומק של 40 מטרים).

האגם ממוקם בגובה של כמעט 500 מטרים מעל פני הים. בו נמצאים  1,850 מינים של בעלי חיים ושל 850 מינים של צמחים.

בסיביר עובר חלק משמעותי של הרכבת הטרנס-סיבירית, שנבנה בסוף המאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20. אורכה הכולל הוא 9332 קילומטר.

הכפור הסיבירי הוא גם סוג של אטרקציה תיירותית. לפעמים הקור מגיע  ל  40 -, ו 50 - מעלות צלזיוס. המקומיים לא מתייחסים למינוס 25-30 מעלות, זה נפוץ לטמפרטורות חורף. אבל הקיץ בדרום סיביר הוא די חם, עד 30 מעלות. ניתן לשחות, למרות שהמים במאגרים לעתים קרובות נשארים קרירים גם בחודש יולי, הם רק  מתחממים  ל 17-18 מעלות. אבל יש "אגמים" מלאכותיים רבים – מאגרי מים  של תחנות כוח הידרואלקטריות. בדרום סיביר, ויש ערים גדולות - אומסק, נובוסיבירסק, קרסנויארסק, ירקוטסק.
 יניסיי - הוא הנהר הגדול ביותר בסיביר והשופע ביותר ברוסיה. 22 אלף נחלים קטנים ותעלות נשפכים ליניסיי. מעטים יודעים כי, יש ברכס הגבוה של הרי הסייאן יש התפצלות של היניסיי לגדול ולקטן. האורך הכולל של  הנהר 4 אלף ק"מ, הוא מתחיל במרכז הגיאוגרפי של אסיה, ולאחר מכן חוצה את אזור קרסנויארסק, וזורם לתוך האוקיינוס ​​הארקטי. במקומות מסוימים רוחבו של נהר יניסיי עד 3 קילומטר, במפלים ומשתרע על פני 15 קילומטר. כמעט כל הדרך ניתן לעשות זאת על ידי ירה, כדי להעריך את היופי והכוח של נהר יניסיי, לראות את "אחיו של האוקיינוס" החוף המדהים בו הטייגה מתחלפת.   צור קשר

טואול - בניית אתרים באינטרנט