אנג'לה 050-6906956          טובה 052-6130523
      TOVA@THELION.CO.IL            ANGELA@THELION.CO.IL            


סיור הפולקלור היהודי באוקראינה
23.05-29.05.2018
מדריך/מרצה ד"ר מרדכי יושקובסקי
הקבוצה מלאה

       סיור לאוקראינה כולל סמינר פניני תרבות היידיש

                                             23-29.05.2018

                          מדריך/מרצה ד"ר  מרדכי יושקובסקי

יום 1: 23.05.2017  יום ד' ת"א קייב

בבקר יום נמריא לקייב  עם  Ukraine International Airline.

נתחיל את הסיור  ב"יהופיץ"  (קייב) בפי שלום עליכם, באחד מסמליה המובהקים, הפסל "אמא מולדת"

המתנוסס לגובה של 62 מ', נצפה על הדנייפר ונלך לאורכו של המוזיאון הפתוח למלחמה הפטריוטית הגדולה.

סמינר פניני תרבות היידיש  - הרצאה


לינה בקייב

יום 2: 24.05.2017 יום ה' קייב

הרצאת בקר.

נתחיל את היום במרכז העיר, נבקר בבית הכנסת ברוצקי  שנבנה ב- 1898 ושימש כתיאטרון בובות במשטר הסובייטי, נראה את פסלו של שלום עליכם, את ביתה של גולדה מאיר, והשוק המקורה בסרבקה. משם ניסע למתחם הכנסיות פצ'רסקויה לברה.
נחזור למלון למנוחת צהריים
אחר הצהריים ניסע  לגיא ההריגה "באבי יאר" כאן נרצחו יותר מ 135,000 יהודים בזמן מלחמת עולם השנייה, נראה את האנדרטה המרכזית, את אנדרטת מנורה ואת האנדרטה לילדים.  נערוך טקס  זכרון במקום. נמשיך לפודול  (Podol)אזור היסטורי ואחד העתיקים בקייב, בו בעבר התגוררו יהודים רבים. ובכיכר המרכזית של השכונה נראה את האוניברסיטה העתיקה של קייב מאגילן ואת 
בית הכנסת הפעיל.

בהמשך נראה את בית האופרה, את שער הזהב , את בית הכנסת של הקראים "כנסה" נלך ברחוב ולודימרסוקיה בין שתי הכנסיות מיכאלובסקיה וסופייבסקיה נעצור ליד פסלו של הצורר הגדול בוגדאן חמלניצקי  ונרד ב למורד אנדרייבסקי ( spusk Andriyivs’kyi  ) – ירידה תלולה המכונה ע"י המקומיים "המונמארטר של קייב" ובה בתים עתיקים, גלריות, בתי קפה ושוק המזכרות.

לינה בקייב

יום 3: 25.05.2018 יום ו' קייב- זטומיר-ברדיצ'ב- וינצה

בשעות הבקר המוקדמות ניסע ל ז'יטומיר שערב מלחמת העולם השנייה התגוררו בה כ- 30,000 יהודים ליד ביתו של חיים נחמן ביאליק, את בית ספר תלמוד תורה  ובית הכנסת. נמשיך לברדיצ'ב עירו של רבי לוי-יצחק,  "סנגורם של ישראל". ביקור בבית הכנסת הישן, אתר ההנצחה לשואה ובית הקברות היהודי הייחודי בו קבור רבי לוי-יצחק.

קבלת שבת בוינצה


יום 4: 26.05.2018 שבת וינצה – מז'בוז'- וינצה

אחרי א. בקר נסע  למז'בוז' להתארח  בבית מדרשו של הבעש"ט מיסד החסידות וכן נבקר באוהל הקבורה שלו ושל תלמידיו.

אחרי הצהריים  נבקר בבונקר של היטלר 'ורוולף' בפאתי וינצה, נבקר באחוזה של פירוגוב מייסד ענף כירורגית השדה, והיה אחד הראשונים באירופה שהשתמש בחומרי הרדמה במהלך הניתוח.

בערב נראה את המזרקה המוסיקלית של וינצה.

לינה וינצה


יום 5: 27.05.2018 יום א' וינצה – אומן - אודסה

בשעות הבקר בדרכנו לאומן, נעבור דרך נמירוב הידועה לשמצה בהיסטוריה היהודית, בשל הטבח של היהודים שבוצע על ידי קוזאקים של בוגדן חמלניצקי במהלך פרעות ת"ח–ת"ט. נעצור באומן, עיר בעלת חשיבות רבה לחסידות ברסלב, כי שם נקבר מייסדה, ר' נחמן מברסלב. אומן מושכת אליה אלפי אנשים מדי שנה, מאמינים והן רבים שאינם חסידי ברסלב. עם ההגעה נעלה לקברו של הרבי נחמן מברסלב.  נבקר בפארק סופייבקה (גני סופיה) המדהים ביופיו ואשר נחשב לאחד מאתרי התיירות הבולטים באוקראינה ומוגדר כאחד מ"שבעת פלאי אוקראינה". פוטוצקי לכבוד אשתו הרוזנת סופיה.  

לינה באודסה  

 

יום 6 28.05.2018 יום ב' אודסה

בבקר סמינר פניני תרבות היידיש  - הרצאה

את היום נקדיש לאתריה התיירותיים של אודסה בית האופרה, פסלו של פושקין, בית העייריה, מדרגות פטומקין המפורסמות, פסלה של יקתרינה מייסדת העיר ורחוב דריבאסבקוי Deribasovskaya Street .

לינה באודסה  

 

 

יום 7 29.05.2018 יום ג' אודסה

את סיורנו נסיים באתריה היהודים של אודסה: בנין בו הקים מאיר דיזנכגוף את ארגון "גאולה" למטרת רכישת קרקעות הארץ ישראל,  בית הכנסת "ברוד", בית הכנסת המרכזי, בי"ס אורט שנוה ל ע"י דיזנגוף וביתו של שמעון דובנוב, ששימש מקום מפגש ושיח לציוני אודסה. נסיים באנדרטת "לא עוד" ושדרת חסידי אומות העולם


 בשעות הערב נטוס חזרה  ישירות לישראל

   צור קשר

טואול - בניית אתרים באינטרנט