אנג'לה 050-6906956          טובה 052-6130523
 
    TOVA@THELION.CO.IL            ANGELA@THELION.CO.IL            


סיור לאוקראינה כולל סמינר פניני תרבות היידיש 11.09-19.09 מדריך/מרצה דר מרדכי יושקובסקי

טיסת ערב ישירה ללבוב אוקראינה עם  Ukraine International Airlinesוהעברה למלון.

יום 1: 12.09.2016 יום ב' לבוב
סמינר פניני תרבות היידיש 
במסגרת הסמינר סיור במרכז לבוב, בית האופרה, ביתו של שלום עליכם, בית חולים היהודי , בית הכנסת המשופץ, גטו לבוב ופסל הצעקה, העיר העתיקה והרובע היהודי, בית כנסת שושנת הזהב. 

 יום 2: 13.09.2016 יום ג' לבוב- דרהוביץ- לבוב
סמינר פניני תרבות היידיש  .  
נסיעה לדרוהוביץ עירם של הסופר ברונו שולץ, ושל הציירים מאוריציו (משה ) גוטליב ואפרים ליליאן, נסייר במרכז העיר
נראה את חנות "הקינמון" , נראה את קיר ההריגה ונבקר בבית הכנסת המשופץ. לינה בלבוב

יום 3: 14.09.2016 יום ד' לבוב-  איבנה פרנקובסק- בוצאצ'-צרנוביץ
סמינר פניני  תרבות היידיש
בסיום הסמינר ניסע  לאיבנה פרנקובסק. את הסיור באיבנה פרנקובסק נתחיל מבית הכנסת המקומי (במידה והרב יהיה בעיר, אפשר יהיה לפגוש אותו במקום, הרב יהודי מקומי דובר עברית) , נראה את מרכז העיר והעירייה. נמשיך  בעקבות ספריו של ש"י עגנון, חתן פרס נובל לספרות ונגיע לעיר הולדתו בוצאץ'. נכנס לחצר ביתו ונלך לאורך גדת הנהר. לינה בצרנוביץ

יום 4: 15.09.2016 יום ה' צרנוביץ – קמניץ פדולסקי
בבקר  נסייר בצרנוביץ' "הוינה הקטנה" – נתחיל  בעיר העילית, אחד המרכזים העיקריים של התרבות היהודית, נלך בעקבות אליעזר שטינבארג, איציק מנגר, פאול צלאן. נראה את בית הקהילה וה"טמפל" (בית כנסת הרפורמי הראשון במזרח אירופה), בניין הפילהרמוניה, "סינאגוגה", בנייני האוניברסיטה המפוארים.  נסייר בעיר התחתית "יודנשטאדט" נכנס לבית הכנסת הישן ונמשיך לארמונו של רבי ישראל מרוז'ין בסאדגורה . בקמניץ  פדולסקי,  המרכז ההיסטורי של פודוליה, נצפה על המבצר העתיק, הרובע הארמני, קרבסר – הפרבר היהודי של העיר והקתדראלה בה התקיים הפולמוס בין רבנים לפרנקיסטים. לינה במקום    

יום 5: 16.09.2016 יום ו' קמניץ פדולסקי–מז'זבוז'- ברדיצ'ב- וינצה
בשעות הבקר ניסע למז'בוז' נתארח  בבית מדרשו של הבעש"ט מיסד החסידות וכן נבקר באוהל הקבורה שלו ושל תלמידיו.  נמשיך לברדיצ'ב עירו של רבי לוי-יצחק,  "סנגורם של ישראל". ביקור בבית הכנסת הישן, אתר ההנצחה לשואה ובית הקברות היהודי הייחודי בו קבור רבי לוי-יצחק. את היום  נסיים בעיר העתיקה  של  וינצה וב"ירוסלימקה" השכונה היהודית.  בערב נראה את המזרקה המוסיקלית של וינצה.
לינה במקום.

יום 6: 17.09.2016 שבת  וינצה-אומן-קייב
בשעות הבקר נבקר בבונקר של היטלר 'ורוולף' בפאתי וינצה.  נמשיך בנסיעה לאומן, עיר בעלת חשיבות רבה לחסידות ברסלב, כי שם נקבר מייסדה, ר' נחמן מברסלב. אומן מושכת אליה אלפי אנשים מדי שנה, מאמינים והן רבים שאינם חסידי ברסלב. עם ההגעה נעלה לקברו של הרבי נחמן מברסלב.  נבקר בפארק סופייבקה (גני סופיה) המדהים ביופיו ואשר נחשב לאחד מאתרי התיירות הבולטים באוקראינה ומוגדר כאחד מ"שבעת פלאי אוקראינה". פוטוצקי לכבוד אשתו הרוזנת סופיה.   לינה בקייב.  

יום 7: 18.09.2016 יום א' קייב
נתחיל את הסיור  ב"יהופיץ"  (קייב) בפי שלום עליכם, באחד מסמליה המובהקים, הפסל "אמא מולדת"
המתנוסס לגובה של 62 מ', נצפה על הדנייפר ונלך לאורכו  של המוזיאון הפתוח למלחמה הפטריוטית הגדולה. נשים את פעמנו אל מתחם הכנסיות פצ'רסקויה לברה , במרכז העיר, נבקר בבית הכנסת ברוצקי  שנבנה ב- 1898 ושימש כתיאטרון בובות במשטר הסובייטי, נראה את פסלו של שלום עליכם, את ביתה של גולדה מאיר, ונסיים בשוק המקורה בסרבקה.
אחר הצהריים המאוחרות נצא לטייל ברחוב המרכזי של קייב,  נתחיל בבית הנשיא ובית החמירות נרד לרחוב המרכזי קראשטיק,  ונסיים את היום בכיכר מאיידן המפורסמת .
בערב קונצרט המוקדש ל 75 שנה לבאבי יאר  "בראשית" – ברוך ברלינר.


יום 8: 19.09.2016 יום ב' קייב – ת"א
אחרי א. בקר ניסע לגיא ההריגה "באבי יאר" כאן נרצחו יותר מ 135,000 יהודים בזמן מלחמת עולם השנייה, נראה את האנדרטה המרכזית, את אנדרטת מנורה ואת האנדרטה לילדים.  נערוך טקס  זכרון במקום. נחזור למרכז העיר נראה את בית האופרה, את שער הזהב , את בית הכנסת של הקראים "כנסה" נלך ברחוב ולודימרסוקיה בין שתי הכנסיות מיכאלובסקיה וסופייבסקיה נעצור ליד פסלו של הצורר הגדול בוגדאן חמלניצקי  ונרד ב למורד אנדרייבסקי ( sposk Andriyivs’kyi  ) – ירידה תלולה המכונה ע"י המקומיים "המונמארטר של קייב" ובה בתים עתיקים, גלריות, בתי קפה ושוק המזכרות.   אחרי הצהריים ניסע לראות את בניין הפרלמנט (Verkhovna Rada), ארמון מרינסקי (Mariyinsky Palace) ארמון בארוקי מפואר המשמש היום לטקסים רשמיים של נשיא אוקראינה. נמשיך לפודול (Podol), אזור היסטורי ואחד העתיקים בקייב, בו בעבר התגוררו יהודים רבים.  בכיכר המרכזית של השכונה נראה את האוניברסיטה העתיקה של קייב מאגילן ואת בית הכנסת הפעיל.
בטיסת ערב ישירה נחזור מקייב לת"א.

   צור קשר

טואול - בניית אתרים באינטרנט